M-BUS Lora Çevirici

Lora M-Bus Çevirici İle Kalorimetre Isı-Sayacı Su Sayacı Kablosuz Okunuyor

M-Bus Lora Çevirici (Kablolu M-BUS'ı Kablosuza Çevirme)

Binalarda bulunan kalorimetre , ısı sayacı, sıcak soğuk su yaçlarının okunması için başta m-bus olmak üzere çeşitli kablolu çözümler bulunmaktadır.  Kablolu sistemleri ise her zaman her yerde uygulamak kolay değil ayrıca kablolma ve işçilğin getirdiği ek maliyetler vardır. Kablolu sistemelerin bir diğer dezvantajı ise özellikle otomasyon sistemlerinde karmaşaya sebep olmasıdır.

Günümüzde kalorimetre okuması için en çok kullanılan otomasyon çözümü kablolu m-bus sistemleridir. M-Bus çıkışı olan kalorimetreler tek bir hat ile konvertör adı verilen cihazlar ile okuması yapılır.  Bu cihaz ise M-Bus çıkışlı sayaçların Lora-Lorawan çevrimi yapılmasını sağlamakta. 

4 Kanal Lora M-Bus Çevirici

Firmamız tarafından geliştirilen kablosuz m-bus çevirici ile kablolu m-bus çıkışına sahip kalorimetre, su sayacı, ısı sayacı, sıcak su sayacı gibi sayaçlarınızı kablosuz hale getiriyoruz. Bu sayede kablolamaya gerek kalmadan kolayca sayaçlarınızı okumanızı sağlıyoruz.

M-Bus-Kalorimetre-Su-Sayaci-Sıcak-Su-Sayaci-Destekler

M-BUS Lora Çevirici Nasıl Çalışır

M-Bus Lora çevirici, kablolu m-bus çıkışı bulunan sayaçları kablosuz haberleşme olan lora-lorawan çevrimi yapan cihazdır. Cihazın en önemli özelliği pilli olmasıdır. Yani m-bus okuması için harici enerjiye ihtiyaç duymaz bu sayede kolayca montaj edip okuma yapabilirsiniz.

4 adet m-bus girişi bulunmaktadır. Aynı anda 4 adet m-bus cihazı bağlayarak okuma yaptırabilirsiniz. buda özellikle kolon hatlarında 1’den fazla sayacın olduğu bölgelerde daha az cihaz ile daha fazla sayaç okumanızı sağlar.

Lora M-Bus Çevirici Ve Lora El Terminali

Lora Veri Toplaması Nasıl Yapılır

Veri toplamak için Lorawan Gatewayler kullanılmaktadır.  Aynı zamanda dahili pilli lora el terminalleri ve mobil uygulamalar ile gezerek okuma yapabilirsiniz.  Okuma verilerini daha sonra paylaşım programınıza aktararak kolayca paylaşım yapabilirsiniz.

Firma tarafından kendi yazılımlarınıza entegre etmek için dll,driver ve api paylaşılmaktadır. 

Nasıl Satın Alırım

Lora el terminali  online sipariş vermek için linke tıklayabilirsiniz :https://www.lorarfmarket.com/urun/lora-pilli-gateway-el-terminali

Lora M-Bus çevirici online sipariş için linke tıklayabilirsiniz: https://www.lorarfmarket.com/urun/lora-mbus-cevirici-pilli-kablosuz-sayac-okuma

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın

M-BUS Lora Çevirici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön