Doğalgaz Fatura Hesaplama

Doğalgaz sayacı fatura hesaplama

Doğalgaz Fatura Hesaplama

Doğalgaz fatura hesaplama işlemini tahmini olarak yapabilmek için sayaç üzerinde bulunan son tüketim verisini okumanız gerekir. Doğal gaz sayacı okuması nasıl yapılır isimli makalemizden bakabilirsiniz. Ayrıca son gelen faturaya da ihtiyacınız olacak. Fatura üzerinde yazan son endeks bilgisi gereklidir.  Aşağıdaki resimde gördüğünüz örnek fatura resminde ki gibi “Son Endeks” değeri ve sayaç üzerinden okuduğunuz endeks değerini alarak anlık olarak yaptınız tüketim değerini m3 cinsinden bumuş olursunuz.

Doğalgaz sayacı fatura hesaplama

Tahmini Fatura Hesaplama

Tahmini fatura hesaplama için aşağıdaki değerleri kullanarak örnek hesaplama yapalım.

Doğal Gaz Faturası Hesaplama :

İlk Endeks(Son gelen faturadaki son endeks): 2746 m3
Son Endeks(Sayaç üzerinden okunan değer): 3100 m3

Birim Fiyat: 1,299058
Tüketim
(Son endeks ve ilk endeks farkı): 354 m3(3100-2746)

Sonuç olarak;

KDV Hariç Fatura Tutarı: 1,299058*354=459,8665
%18 KDV tutar: 82,7759

Toplam Ödenecek Fatura: 542,65 ₺ olacaktır.

Sizde kendi doğal gaz faturalarınızı bu şekilde hesaplayabilirsiniz.  Birim fiyat bilgisini doğal gaz sağlayıcınızın web sitesinden veya yine son gelen fatura üzerinden bulabilirisiniz. Ayrıca aşağıdaki aracı kullanarakta gerekli hesaplamaları kolayca yapabilirsiniz.

 

DOĞALGAZ KONUT FİYATLARI EKIM 2020

ŞEHİRŞİRKET01 NISAN 2020
Birim Fiyat (TL/m3)
01 EYLüL 2020
Birim Fiyat (TL/m3)
AdanaAKSA1,80511,8313
AdıyamanAKMERCAN1,58701,5870
AfyonAKSA1,63861,6566
AğrıAKSA1,97582,010
AksarayENERYA1,57891,5939
AnkaraBAŞKENTGAZ1,60641,6668
AntalyaENERYA1,95041,9837
AydınENERYA1,94161,9745
BalıkesirAKSA1,57501,5898
BatmanAKSA1,50001,5111
BayburtAKSA1,70761,7289
BilecikAKSA1,52581,5382
BursaBURSAGAZ1,46741,4770
ÇanakkaleAKSA1,51541,5273
ÇankırıKARGAZ1,52621,5952
ÇorumÇORUMGAZ1,53461,5475
DenizliENERYA1,50581,5172
DiyarbakırDİYARGAZ1,54431,5576
DüzceAKSA1,55451,5683
EdirneGAZDAŞ1,61831,6353
ElazığAKSA1,55111,5648
ErzincanENERYA1,74401,7672
ErzurumPALEN1,61961,5951
EskişehirESGAZ1,52191,5341
GaziantepGAZDAŞ1,52411,5364
GiresunAKSA1,65401,6727
GümüşhaneAKSA1,70761,7289
HatayAKSA1,80511,8313
İstanbulİGDAŞ1,52881,5441
İzmirİZMİRGAZ1,57241,6014
KahramanmaraşARMADAŞ1,54241,5071
KarabükKARGAZ1,52621,5952
KaramanENERYA1,59661,6125
KastamonuKARGAZ1,52621,5952
KayseriKAYSERİGAZ1,51521,5271
KırklareliGAZDAŞ1,61831,6353
KırşehirKIRGAZ1,53981,5715
KocaeliİZGAZ1,43901,4471
KonyaENERYA1,48331,4936
KütahyaÇİNİGAZ1,58151,6047
MalatyaAKSA1,47171,4814
ManisaAKSA1,60741,6238
MardinAKMERCAN1,53451,5345
MersinAKSA1,80511,8313
MuğlaAKMERCAN1,30321,3032
NevşehirENERYA1,48331,4524
NiğdeENERYA1,48331,4524
OrduAKSA1,65401,6727
OsmaniyeAKSA1,80511,8313
RizeAKSA1,66481,6840
SakaryaAGDAŞ1,62681,6442
SamsunSAMGAZ1,42821,4358
ŞanlıurfaAKSA1,53941,5525
SiirtAKSA1,50001,5111
SivasAKSA1,55461,5684
TekirdağGAZDAŞ1,61831,6353
TokatAKSA1,52431,5366
TrabzonAKSA1,66481,6840
TunceliAKMERCAN1,27461,2746
UşakUDAŞ1,51761,5296
VanAKSA1,55921,5733
YalovaARMAGAZ1,25161,6467
YozgatSÜRMELİGAZ1,70541,7267
ZonguldakAKSA1,55451,5683
ZonguldakAKMERCAN1,30641,3064
Doğalgaz Fatura Hesaplama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön