Ultrasonik Kalorimetrelerin Çalışma Prensibi

Ultrasonik Kalorimetrelerin Çalışma Prensibi

Ultrasonik Kalorimetrelerin Çalışma Prensibi mekanik kalorimetre ile benzerlik gösterir. Isıl tüketim hesabı aynı akış ölçümü ultrasoniktir.

Merkezi ısıtma sistemine bağlı olan yerlerde ısıtma sistemlerinin denetlenmesi, kontrol edilmesi ve enerji tüketimlerinin tespit edilmesi kalorimetre adlı cihazlar tarafından sağlanmaktadır. Söz konusu bu kalorimetre cihazları hem hassas olmaları hem de uzun ömürlü pil durumları nedeniyle sıklıkla kullanılırlar. Bütünüyle bu noktalar bakımından değerlendirildiği zaman kalorimetrelerin hassas ölçümlerde yaygın olarak kullanılmış olduklarını belirtmek gerekmektedir. Ayrıca kalorimetre okuma sistemi bakımından TSE standartlarında MID uyumlu standartlarında üretilmiş olduklarından her anlamda nitelikli üretimler arasında yerini almaya devam eder.

Ultrasonik kalorimetrelerden önce kullanılan mekanik kalorimetreler birden fazla parçalardan müteşekkil olmuş olduklarından dolayı genellikle tercih edilmezler. Bu bakımdan onların yerine söz konusu ultrasonik kalorimetre cihazları sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Böylelikle her zaman rahat ve işlevsel bir kullanım özelliğini barındıran ürünler arasında gelmektedirler.

Ultrasonik Kalorimetre Teknik Özellikler

Ultrasonik kalorimetrelerin teknik olarak öne çıkan özellikleri şu şekilde belirtilebilir:

-TSE 1434 standartlarına sahip dijital göstergesi bulunan ısı sayacı olarak dikkat çeker.

Merkezi ısıtma sistemi prensibine dayalı olarak çalışmalarının yanı sıra tarım ve turizm alanlarında da kullanılmaktadır.

-Yüksek kapasiteli olarak her anlamda birçok teknik prensipleri içermeye devam etmektedir.

10 yıla kadar dayanan uzun pil ömrü sayesinde tamamen işlevsel bir ısı sayacı olma özelliğini taşır.

-Ekonomik olması bakımından da her anlamda tercih edilmeye devam edilen sistemler arasında ilk sıralarda gelmektedir.

TSE ve EN 1434 standartlarına bağlı olarak RF biriminde üretilmiş bir ısı sayacı sistemidir.

Ultrasonik Kalorimetre Kullanım Alanları

Ultrasonik kalorimetre ürününün kullanım alanı oldukça yaygı n bir özellik göstermektedir. Ultrasonik kalorimetre fiyatları bakımından her yerde rahatlıkla ve üst düzey fonksiyonda kullanılabilen bir ısı sayacı sistemi olarak daima nitelikli ürünlerden birisi özelliğini taşır. Ayrıca söz konusu ısı sisteminin ortada duran özelliği onun zirai sulama işlemlerinde suyun ısısını kontrol etmek ve daima enerjiden tasarruf etmek için üst düzey nitelikli ürünlerden birisi olmasını sağlamaktır. Bütün bu yönleriyle de ultrasonik kalorimetreler her anlamda yaygın bir şekilde kullanılan ürünler arasında gelmektedir. Bütün bu özellikleri de onun her anlamda yaygın olarak kullanılmalarını sağlayan nitelikleridir.

Merkezi ısıtma sistemlerinde kullanılan M bus kalorimetre olarak standartlarda üretilmiştir. RF olarak dijital LED ekranı sayesinde kolaylıkla tüm değerlerin tamamen gerçek değerleri veren haliyle okunmasını sağlayan ısı sayacı olarak ekonomik olarak piyasada yaygın olarak kullanılır.

Montajı bakımından da kalorimetre montajı açısından son derece ideal özellikler göstermektedir. Çünkü sözü edilen ürün her anlamda dikey ya da yatay pozisyona uygun olarak tasarlanmış olduğundan herhangi bir sorunlarla karşı karşıya kalınmaksızın uygun olarak tasarım özelliğini barındırmıştır.

Bunun yanı sıra yine ortada duran bir diğer özelliği bakımından değerlendirildiği zaman cihaz tek parçadan oluştuğu için her anlamda yaygın bir şekilde kullanılan ürünler arasında yerini alır. Bu da onun en yaygın kullanılan fonksiyonlarını içermektedir.

Ultrasonik Kalorimetrelerin Çalışma Prensibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön